Hezký den 😊

Jmenuji se Petra. Zabývám se již 14 let masážemi, ale také relaxačními technikami, prací  s myslí, energetickým systémem, akupresurou, aj. technikami. V masážích, terapiích, které poskytuji, využívám různé techniky, které podporují regeneraci nejen těla, ale také mysli,  přináší  úlevu od bolesti, harmonii. Při masážích a terapiích pracuji i s přípravky fy Energy.

Na začátku mé cesty byla nejprve snaha o nalezení mého vlastního zdraví, pak zdraví blízkých, ale čím více jdete do hloubky, tím se před vámi otevírá cesta, spousta možností, ale také spousta otázek. Cesta hledání ke svému zdraví, k sobě samému je o přijetí zodpovědnosti za své zdraví a přijetí sebe sama. Každý z nás má tu cestu jinou, jinak dlouhou a jinak trnitou.

Každý z nás měl nebo má nějaké zdravotní obtíže, někdy malé, někdy větší,  někdy trpíme chronickými nemocemi, bolestmi, alergiemi, ale nejenom my, ale také naše děti, blízcí. Každý hledá jinou cestu léčby.  A je to v pořádku.

Ne každý se zamýšlí nad příčinami, většinou řešíme důsledky. Mnohdy si klademe otázky:  „Kdo za to může? Kdo to způsobil? Proč právě já? Čím jsem si to zasloužil (a)? To není spravedlivé?  nebo říkáme: „to měla moje babička, to mám po rodičích, to jsem zdědil (a)..“. Ano predispozice  k nějakému onemocnění  má každý z nás, ale  to zda onemocníme závisí v mnohém na nás samotných. Vznik nemoci ovlivňuje spousta faktorů,  jedním z nich je i naše chování, myšlení, emoce. Když  máme nějakou zdravotní obtíž, bolest je potřeba hledat příčinu. Každý děláme chyby, každý máme spoustu myšlenek, zakotvených vzorců chování a samozřejmě i  rodinných vzorců,  přesvědčení, apod. Ale vše spolu velmi úzce souvisí – naše chování, prožívání, naše emoce, stres, životní styl, aj.

Postupem času jsem prošla nejprve vzděláváním v oblasti masáží, pak dalším vzděláváním a stále procházím a tím se učím na sobě pracovat, prožít, pochopit souvislosti. Vlastními zkušenostmi jsem sama  zjišťovala, jak vše spolu souvisí,  jak je nutné pracovat sám se sebou, se svou vnitřní silou, se svou myslí,  jak používat svou intuici,  na kterou jsme úplně zapomněli přes ten hektický každodenní shon, starosti ….

Naše emoce, prožívání, myšlení ovlivňují naše fyzické tělo. Naše tělo ukazuje, co prožíváme. Je potřeba si všímat svých emocí, svého chování a prožívání. To čeho si všímám, čemu věnuji pozornost, to posiluji. Nikdo z nás se ale tyto věci neučil, byli jsme učeni žít s různými předsudky, příkazy, zákazy, normami, věřit tomu – na co si můžeme sáhnout, tomu věříme, že existuje. Ale ono to tak není. Dokládají to nyní i nové vědecké poznatky z kvantové fyziky, kdy naše myšlenky utváří naši realitu. To jak člověk uvažuje, co je obsahem jeho mysli, se pak realizuje v hmotné realitě. To na co myslím, to se tvoří, tvoříme si svou realitu.  Nejsme jen fyzické tělo, ale musíme si všímat i emocí, našeho prožívání – jinak jsme ne-mocní a ztrácíme moc sami nad sebou. Naše tělo je odrazem našich emocí, ale ne každý si tohle připustí. Ale zodpovědnost za sebe a svůj život musí převzít každý sám! Je nutné být upřímný sám k sobě, připustit, že věci mohou být i jinak než je nám předkládáno …

Snažím se o komplexní a individuální přístup ke každému tak, aby terapie, masáže přinesly regeneraci jak na těle, tak na duši. Všechno souvisí se vším.

Nedílnou součástí mé praxe je také osobní rozvoj, který mně dává možnost lépe pracovat, chápat souvislosti a také hledat odpovědi na dosud nezodpovězené otázky a také pomoci podle ind. potřeb. Nyní studuji tradiční čínskou medicínu.

Těším se na Vás 😊